leporela22

Je platné osvědčení podle vyhl. č.50 § 6, které jsem získal u zaměstnavatele, u něhož končím? Více v popisu.

Je platné osvědčení vyhl. č.50 §6 když končím u zaměstnavatele a ten mi osvědčení vystavoval?

Dobrý den, mám otázku ohledně vyhlášky č.50 kterou jsem dělal před více než rokem u zaměstnavatele. jde o §6 ale už v osvědčení je napsáno „pracovní poměr u ***** a.s.“ platnost je až do roku 2020 a navíc tam mám ještě špatné bydliště, tak jestli to taky vadí? A originál nemám jen kopii. Ptám se proto, že nastupuji do nové práce kam budu dávat kopii tohoto osvědčení, tak jestli nevadí, že dělám kopii z kopie nemám originál, je tam napsáno pracovní poměr u … a ještě špatné bydliště? Popřípadě dělat osvědčení znovu? Sám jsem si platil osvědčení 2016, které jsem si platil ale v roce 2017 mi udělali nové u tohoto zaměstnavatele. Budu rád za každou radu, hlavně to chci mít vše v pořádku a včas.

děkuji

Odpovědi
Drap

Osvědčení platí.

led

Osvedčenie platí v uvedenom termíne a rozsahu, bez ohľadu na zamestnávateľa.
Originál… doporučujem vám isť do organizácie, názov je uvedený v osvedčení, ktorá vám vám vydala toto osvedčenie a vyžiadajte si od nich nimi overenú kópiu z originálu v archíve.

Dochy

Obvykle zaměstnavatel chce mít nové zkoušky. Sice by zkoušky měly být platné, ale velice často se školení a zkoušky upravují podle předpokládané činnosti. (např.u pracovníka na domovních instalacích může revizák kromě jasného základu důraz právě na ty domovní instalace na rozdíl např, od pracovníka montujícího průmyslové technologie).