Avatar uživatele
xiperio

Je otevírání a čtení cizích emailů trestným činem?

Myslím tím emaily, které nejsou určeny mně. Pokud si takový email přečtu, dopustil jsem se něčeho nezákonného?

Zajímavá 0 před 1071 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

A jak se dozvíš, že email nebyl určen tobě?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Schluker

Pokud byste otevrel email, ktery nebyl adresovan vam, pak se jedna o poruseni listovniho tajemstvi, coz je samozrejme protipravni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jasně že ano. Něco z porušení listovního tajemství by se v elektronické variantě zaručeně našlo (možná dokonce víc věcí než jen listovní tajemství) Listovní tajemství je hodnoceno tuším až 5 lety.

Četl jsem – ale v rámci předem dohodnutého experimentu s kamarádem. Nevěřil mi, že dokážu odchytit email odeslaný z jeho počítače, když jsme na stejné síti. Neodchytil jsem jen právě odeslaný email který napsal z pokusných důvodů, ale během sekundy i pár dalších z minulosti začínajících „Drahá xxxx“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

No a když si to prohlíží poskytovatel internetu nebo třeba někdo na Seznamu, kde mám registrován email, tak pak je to co? Je to legální?

před 1071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Reálně nemají právo číst obsah. Nicméně jsou správci a musí dohlížet nad těmi daty. Z toho důvodu se dá předpokládat, že nějaké útržky zahlédnou (asi jako když si někdo dopis rozbalí na poště a pošťačka náhodně zahlédne pár slov). Samozřejmě mají dál povinnost zachovávat mlčenlivost. Vyjímka: Zákonné důvody – třeba vyšetřování tr. činu, pak pokud to schválí soud, je možné listovní tajemství na žádost vyšetřovatelů prolomit.

před 1071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Pokud mu k tomu poskytnete souhlas pri zrizovani sluzby/uzavirani smlouvy, pak samozrejme ano.

před 1071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek