Giorgiona

Je oprávněná pokuta od MÚ za neodevzdání řidičáku?

Můj syn dostal v době (12/2007),kdy byl ve výkonu trestu za autonehodu,pokutu od MÚ za neodevzdání řidičského průkazu ve výši 11.000,–Kč.Toto rozhodnutí mu nebylo doručeno,protože má nahlášený trvalý pobyt na MÚ a dopis ležel 15 dnů tam,on byl v době doručení ve výkonu trestu,který ale na MÚ neohlásil.V soudním rozsudku má napsáno,že podle §49/1 a §50/1 tr. zákona se zakazuje řízení mot. vozidel na dobu 6 let. Ve výkladech těchto paragrafů není o odevdání ŘP žádná zmínka. Syn má ŘP jen skupiny A.O pokutě a o odevzdání ŘP se dozvěděl až teď po nařízení exekuce na svůj majetek. Jak se může nyní bránit a nebyla pokuta od MÚ protiprávní,když rozsudek s uvedenými paragrafy nic takového nenařizoval?
Doplňuji:
Pokuta je za to,že do 5 dnů od nabytí právní moci rozsudku neodevdal ŘP a tím se dopustil přestupku proti pořádku ve státní správě a územní samosprávě podle ust. § 46 odst.1 zákona č 200/1990 Sb. Opsáno z rozhodnutí MÚ. Podotýkám,že o těchto paragrafech je zmínka poprve právě v tomto rozhodnutí,v roz­sudku soudu je napsáno přesně JEN toto: Podle § 49/1 tr. zákona a § 50/1 tr. zákona ukládá soud obžalovanému trest zákazu činnosti spočívající v zákazu činnosti řízení všech motorových vozidel na dobu 6 roků. Nic víc o tomto v rozsudku není.

Odpovědi
cukrar

Neviděl jsem spis syna, ale domnívám se, že ta pokuta 11 000Kč, není za neodevzdání ŘP. Jak jste na to přišla, že je to za ŘP? Co je přesně napsáno za paragrafy v zápisu?