Hawajka

Je nutný nosit ochraný brýle i když to není ryzikové pracoviště?

ZAMĚSTNAVATEL nás nutí nosit ochranné brýle i když nevíme jestli to je rizikové pracviště.
Doplňuji:
Díky za odpovědi,ale ty brýle mi spíš ten zrak ničí.

Nejlepší odpověď
carpediem

Nosit je nemusíš, seš svobodnej člověk, klidně dej výpověď a na pracáku můžeš sedět bez brýlí.

Jasně že je to povinnost, pokud to zaměstnavatel nařídí!!!

Další odpovědi
Drap

Pokud chceš pracovat, musíš ctít nařízení zaměstnavatele

ivzez

Zaměstnanec je povinen plnit příkazy zaměstnavatele.
Zaměstnanci nepřísluší posuzovat (ani zpochybňovat)
rizikovost pracovního prostředí.

Nařídí-li zaměstnavatel nošení ochranných brýlí,
musí je zaměstnanci nosit.

  • ––––––

Hawajko, přemýšlej:

Proč by některý zaměstnavatel vyhazoval peníze
za ochranné brýle, kdyby pro to pracoviště nebyly
předepsány?

Banán88

… bohuzel ano

Kelt

Nezáleží, co si myslíš ty, ale tvůj nadřízený. Pokud ti padne něco do oka a nebudeš mít brýle a vznikne ti úraz s následky, je zaměstnavatel chráněný. Je lepší úrazům předcházet, než se jim vystavovat. Ono je lepší nosit ochranné pomůcky, i když jsou ti nepříjemné, než mít trvalé následky za vlastní blbost. S policajtem taky nebudeš diskutovat, když pojedeš rychleji než je předepsáno, i když to podle tebe není nebezpečné. Takže stejná situace.

Awe

Ještě doplním „carpediem“…Nosit je nemusíš ale když se ti stane jakýkoliv úraz nepočítej s tím že to zaměstnavatel vezme na sebe…Hrubé porušení bezpečnosti práce, a zároveň dostaneš výpověď

veselator1

My třeba v práci dostáváme taky ochranné pomůcky. Konkrétně dost kvalitní od https://www.uvex-safety.cz/ Sám je ale nosím jen na svém pracovišti, kde je opravdu velké riziko úrazu. Na ostatních je nepoužívám. Pokud to tedy vyloženě není nějaké firemní nařízení, že je musíte mít všude, tak bych je na pracovišti, kde nehrozí žádné riziko asi taky nepoužíval.

Pety2015

No zkuste pročíst https://www.y­naradi.cz/ochran­ne-pomucky-ktere-by-vam-nemely-chybet