pn65

Je normální, že operátor exekutorského úřadu neví co je podmětem mého dluhu?

Volal jsem exekutorskému úřadu abych si domluvil splátkový kalendář, ale na otázku za co konkrétně dluh je, mi řekl, že tyto informace nemá, také mi řekl částku dluhu, která se mi nějak nezdá, byla vzhledem k mému spoždění s placením málá.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Co si o tom myslíte?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, to je v pořádku, exekutor pracuje s rozhodnutím soudu a je mu jedno, jestli na začátku byl dluh z nezaplaceného telefonu, alimentů nebo půjčky. Musí být ale schopný definovat exekuční titul – nejčastěji rozhodnutí soudu (spis. značka rozsudku, označení soudu).
Co se týká příslušenství dluhu je dáno opět rozhodnutím soudu. Problém může být s náklady exekutora a jeho odměnou – ty nemusí mít v průběhu exekuce vyčísleny.

Další odpovědi
ChineLin

Je to normální, exekutorovi nic není do toho jak dluh vznikl, nebo za co je.
Musí být schopný Vám sdělit, který soud a pod jakým číslem vydal rozhodnutí, které je titulem.
A na ten soud se pak musíte vypravit a nahlédnutím do spisu zjistíte, o co jde.
Výjimečně to může být i jiné rozhodnutí (celníků, sociálky atd…), ale s tím se v praxi asi nepotkáte.
Každopádně exekuční titul nevznikne jen ze vzduchu, vždycky mu předchází nějaká korespondence, o které musíte vědět. Takže doporučuji zapátrat v paměti, jestli bydlíte na své adrese trvalého bydliště a jestli si vybíráte poštu.