SteimlX

Je normální aby hasiči sundávali létajícího draka?

výška cca 5. patro paneláku – uvíznul na bříze.
přijelo auto s plošinou a třemi hasiči. délka zákroku asi 15 minut.
poté vrátili draka spokojené rodince…
výjezd byl opodstatněný nebo by si ho měla rodinka zaplatit?
kategorii nevím..

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslím, že normální by to bylo, pokud by ten drak visel někde v drátech elektrického vedení a hrozilo by, že zkratuje vedení apod. V tomto případě to ale zjevně nehrozilo, takže mi to přijde na palici, i kdyby si to dotyčná rodina zaplatila.

Další odpovědi
anonym

Ne, není to normální! Co by se stalo, kdyby v tu dobu vypukl obrovské požár, kde by bylo ohroženo mnoho lidí a majetku a tato posádka by si stahovala nějakého draka ?! Nechal bych jim zaplatit výjezd se vším všudy! I motoristům se podraží povinné ručení, proto že „musí“ přispívat hasičům při jejich asistenci u dopravních nehod.

Tom20

No na tohle už není slov :D Ale aspoň udělali rodině radost :D

mosoj

Jak víte že to ta rodina nezaplatí ?

marci1

Také se mi to nepozdává. Fundovanou odpověď by mohl dát „česílko“.

SteimlX

Je sice k nezaplacení rozzářený dětsjý úsměv, leč já jakožto plátce daní na relativně soběstačné vesnici si potom připadám krapet zneužívaný takovýmito malichernostmi, za které musím platit… zatímco franta si zavolá markovi kterej maká na hasičárně… Řešit to na úřadech nebo ne??? toť otázka