Doňa

Je nezákonné přejít k jiné firmě podobného směru, když mám následující odstavec ve smlouvě?

Je nezákonné přejít k jiné firmě podobného směru, když mám následující odstavec ve smlouvě? Zástupce nesmí sdělovat údaje získané od zastoupeného při své činnosti (know how nebo obchodní tajemství a jiné skutečnosti) bez souhlasu zastoupeného třetím osobám nebo je využít pro sebe nebo pro jiné osoby, pokud by to bylo v rozporu se zájmy zastoupeného. Tyto skutečnosti je zástupce oprávněn používat výhradně pro plnění předmětu této smlouvy. Tato povinnost trvá po dobu 12 měsíců ode dne skončení platnosti této smlouvy. Porušení této povinnosti opravňuje zastoupeného k uplatnění náhrady škody a ušlého zisku po zástupci.

Odpovědi
krispin

ano, jedná se o tzv. konkurenční doložku a je zakotvena v §310 zákoníku práce. Tudíž je vaší povinností toto ustanovení dodržet

led

Je to tam jasne uvedené:
"…Tato povinnost trvá po dobu 12 měsíců ode dne skončení platnosti této smlouvy. "
to znamená až po uplynutí 12 mesiacov od odchodu od zamestnáveteľa – viď zmluva – môžte začať využívať informácie získané v danej firme.
PS.
V daných podmienkach nevidím jasne uvedený zákaz pracovania v konkurečnej firme, ak dokazateľne nevyužívate získané informácie (ani ich nepostúpite novému zamestnávateľovi). Táto formulácia vo vašej informácii chýba.
…Ale možno právnik povie inak…

MichalN

Neznam nikoho kdo by to dokazal pravne vymahat. Nedokazala to resit ani jedna konkretni pravnicka firma se svyma byvalyma zamestnancema.