krftwrk

Je nezakone jist cinske masicko na nasem uzemi ?

Rekneme ze bych si koupil v cine psa (k jidlu), ale snedl bych ho az v cechach.

Porusil bych tim nejaky zakon ?
Doplňuji:
Myslel jsem psa napr koupeneho v cinskem mekaci…

Ne, ze bych si v cine koupil ziveho psa a v cesku bych zabil a sned, to ne

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, porušil – protože v Česku není legální zabíjet psy za účelem konzumace…
😉
Pokud by sis ale v Číně koupil např. polotovar (třeba zmraženého psa), ten do Česka dovezl a tady připravil, ničeho nelegálního by ses nedopustil.
Doplňuji:
čínském „mekáči“ psa nekoupíš – „mekáč“ je frenčíza a jako taková je na celém světě (cca) stejná, tedy nabízí stejná jídla…
😉
Pokud jsi měl na mysli čínský FastFood, to by asi šlo – akorát nevím, jak bys dovezl to jídlo do Evropy v poživatelném stavu…
😉
Akorát zřejmě trpíš ´falešnou´ představou, že v Číně potkáš psa na jídelníčku na ´každém rohu´ – není tomu tak.
Mnohem častější jsou ryby a drůbež, mimo turistická centra pak třeba krysy, plazi…

Další odpovědi
www

Snad ti rozumím.
„Čínské maso“ prodávat není nelegální, je to pouze surovina.
Doplňuji:
A jíst můžeš legálně naprosto cokoliv!

Drap

Ano. Maso a masné výrobky se nesmějí bez zvláštního povolení dovážet.

arygnoc

mowla:

to si robíte srandu.
už teraz sa mi zbiehajú slinky na guláš od kámoša, čo si na budúci týždeň dám (hafhafguláš).

anonym

V současném zákoně na ochranu zvířat je uvedena možnost humánního usmrcení hospodářského či jatečního zvířete za účelem využití jeho produktů, ale pes není hospodářské zvíře (od r.1934) a rozhodně ho nelze usmrcovat za účelem konzumace.
Zabít za účelem konzumace a využití produktů lze pouze jateční zvířata, pes mezi jateční zvířata nepatří.

anonym

pro arygnoc
Lidi nevědí jak je to dobré.Za komunistů jsem pracoval ve fabrice, kde se pekli občas psi.Když byl malý pes, tak byl na guláš, velký pes byl do karbanátků (mlelo se to s vepřovým).Kar­banátky se prodávali za 1 Kčs a byly hned pryč.Domů jsem taky párkrát přinesl, manželka to nejedla, ale dětem to chutnalo, kolikrát na mně ani karbanátek nezbyl.