Samuel CZsk

Je nelegální nosit Větší nůž když ho nosím jakožto človek co rad vyrábí různé věci v přírodě ze dřeva?ale jdu přes lidi.

Je to nelegalni nebo třeba divný?Chodim přes obydlené oblasti ale vytahuji z brašny až v lese když ho zrovna potřebuju.

Odpovědi
Filip84

Bodnosečné zbraně nejsou zbraně ve smyslu zbrojního zákona (práva) České republiky.

Nemůže být proto illegální nosit jakoukoli bodnosečnou zbraň.

Důvod nošení, proto, není jakkoli právně relevantní.

Výjimkou jsou budovy soudů, parlament, senát, Ústavní soud, a pak veřejná shromáždění. Tam je za zbraň považováno cokoli, čím lze učinit útok vůči tělu důraznějším. U vstupu do budovy soudu, či Ústavního soudu, Ti však profous, a v případě Ústavního soudu příslušník OS PČR, oproti potvrzení bodnosečnou zbraň, s potěšením, uschová. Zbraň ve smyslu zbrojního zákona nikoli.

Dochy

U nás pokud vím nejsou žádné zákony omezující nošení nožů.

Drap

Jsou státy, které mají podobná omezení. U nás pokud vím, tak žádný takový zákon, který by to omezoval neni, obzvláště pokud ho nosíš skrytě.

Mravenec

Pokud je nošen skrytě, není co řešit.

Rocker

Běžně nosím v pouzdru na opasku záchranářský zavírák,když jedu pod stan nebo pod širák,nosím dýku Gerber Beat,taky v pouzdře na opasku.Nikdy jsem s tím neměl žadnej problém.