Super guy

Je nelegální, když rodiče nařizují svým dětem, jak se mají stříhat?

Před pár měsíci jsem se ostříhal dohola a mamka na mě furt držkuje a nařizuje mi, ať se dohola nestříhám, ale i tak se stříhám, co mám dělat, aby mě nechala být a starala se o sebe?

Nejlepší odpověď
Hlada

Požadavek rodičů je legální a naprosto v pořádku. Naopak, pokud dítě chodí s holou hlavou, nápadně dává najevo, že v ní nemá všechno v pořádku. Nelegální by bylo, kdyby se matka starala o sebe a ne o své dítě. Tvoje povinnost je bez námitek poslechnout.

Další odpovědi
Drap

Co by na tom bylo nelegálního? Rodiče odpovídají za své děti, živí je, šatí je atd. Je tedy celkem logické, že nechtějí mít z dítěte exota.

Dochy

Ne, zpravidla do 18 let věku dítěte to není nelegální – s nějakými drobnými výhradami. Nelegální to není ani později, ale dítě to může legálně ignorovat.

podger

Matka to s tebou myslí dobře. Mladí plešouni vydají jako skineťáci (velice hloupá skupina obyvatel, jsou ještě níž než smažky). Nechce, aby tě lidi posuzovali podle vzhledu typ -už z dálky jasnej dement- Třeba myslí, že v tobě něco je. To je milý, ne?