Super guy

Je nelegální, když děti neposlouchají své rodiče?

Odpovědi
elkon

Používat v této souvislosti slovo nelegální je nesmysl. Děti fungují tak, jak jim rodiče dovolí a jak je vychovávají. Když na ně „kašlou“, což je dnes běžné, podle toho se děti chovají (neúcta k hodnotám, neúcta k starším, neznají hodnotu peněz a dalo by se pokračovat). Moje babi o nevychovancích říkávala že „rostou pro kriminál“. Je to ale většinou trochu nadnesené.

JežíšKristus

Ano, je. Podívejte se do občanského zákoníku. Děti mají zákonem stanovenou povinnost poslouchat rodiče/zákonného zástupce. Porušení povinnosti není trestné, ale ta povinnost tam je.

Drap

Jak staré děti? Pokud jim je více jak 18 a jsou soběstačné, tak poslouchat nemusí. Pokud jim neni ještě 18 a neposlouchají, tak je to nelegální a řeší se to rákoskou, nebo několika fackami. Vykonavatelé trestu jsou určeni rodiče.

podger

Naprosto ilegální. Často mě to podnítí k akci, ale stejnak prdlajs … nepomáhá to