Anikitos

Je nějaký minimální počet vojáků, aby se armáda mohla nazývat armádou?

Nebo nějaký minimální počet voj. složek – jako je divize, batalion, pluk atd…

Mohla by existovat armáda s velmi malým počtem vojáků, která by se skládala jen s pěchoty (žadná flotila, artilerie nebo letectvo)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Armáda je velmi široký pojem. Jak známo, že armáda pár tisíc Řeků porazilo obrovskou armádu Peršanů. Ale přibližný přehled najdeš zde: http://hobby.bas­tler.cz/pocet­ni-cleneni-vojenskych-jednotek/

Divize je vojenská jednotka, jež má asi 20 tisíc vojáků.
Armádní sbor je větší vojenská jednotka, kterou tvoří dvě či více divizí.
Polní armáda je organizovaný ozbrojený sbor.
Skupina armád je druh vojenské formace skládající se z několika polních armád a také i z menších samostatných přímo podřízených jednotek.
Atd. Takže naše „armáda“ je asi tak v síle divize…

Další odpovědi
Dochy

Myslím, že to není nikde specifikováno.

meereg

Mně onehdy potkali dva, a tvrdili, že jsou armáda spásy. Takže dva budou asi minimum.........

aliendrone

Z vojenského hlediska je armáda těleso nadřazené brigádám, divizím a sborům, obykle bývá (nemusí!) podřízena vyšší vojenským uskupením (armádní skupině a vyšším).

Hlavním kritériem pro existenci armády je její štáb. Pokud existuje, nemusí armáda mít vůbec žádné další podřízené jednotky/voj. tělesa/útvary, jindy v jediné armádě může být více jednotek, než v sousedící armádní skupině. Vše se odvíjí dle situace a zámyslů vrchního velení/generál­ního štábu.

plebs

Anikitos, pokud narážíte na naši armádu, tak je silně bojeschopná, máme asi 25 tisíc příslušníků, ale těch co mohou bojovat, je asi 8 tisíc

autacek

Odpověď je hodně individuální, neb třeba v armádě spásy nemusí být voják ani jeden.