Mr. Marek

Je nějaké pravidlo, kdy se klávesa ,,num lock" na klávesnici někdy sama od sebe vypne?

Takže nejdou psát čísla? Zkušenosti?

Odpovědi
Hufnágl

Sama od sebe? Ještě se mi to nestalo, možná, když jsem ji stiskl omylem.

Mc Merkurion

… kdysi na w8 byla vždy po zapnutí ,,num lock" ve stavu: „vypnuto“, dělalo to jen na nějakejch noťasech a nějakou dobu po nějakej aktualizaci … ale ani tehdy se sama od sebe nevypla, byla vázána na uspání pc …

Hlada

Ne. Je to rozbitý.

anonym

Signál této klávesy se vyskytuje jen v přerušení tabulky MC skupiny DOS. Tzn., že na tuto úroveň přistupuje pouze operační systém, drivery a bootloader. Tedy jakékoli externí zařízení, jakýkoli systém související s načítáním prvotního software a jakýkoli nízko-úrovňový program, může mít vlastní implicitní hodnotu stavu této klávesy – při svém spuštění, načtení, instalaci, … Pokud se týče operačního systému a bootloaderu, tyto dodržují vždy poslední známý stav. Takže pokud po načtení systému například nemáte klávesu zapnutou, stačí zapnout a restartovat … (Tím dojde k zapamatování stavu.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Mám za to, že pod nějakými systémy (verzemi Win) a s nějakými aplikacemi systém udržuje stav klávesnice (NumLock, CapsLock, vybraná varianta klávesnice (pokud jich je nainstalovaných více) pro aplikaci extra – odděleně od ostatních. Ale možná se mýlím.