Avatar uživatele
Mr. Marek

Je nějaké pravidlo, kdy se klávesa ,,num lock" na klávesnici někdy sama od sebe vypne?

Takže nejdou psát čísla? Zkušenosti?

Zajímavá 0 před 1276 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Sama od sebe? Ještě se mi to nestalo, možná, když jsem ji stiskl omylem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… kdysi na w8 byla vždy po zapnutí ,,num lock" ve stavu: „vypnuto“, dělalo to jen na nějakejch noťasech a nějakou dobu po nějakej aktualizaci … ale ani tehdy se sama od sebe nevypla, byla vázána na uspání pc …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ne. Je to rozbitý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Signál této klávesy se vyskytuje jen v přerušení tabulky MC skupiny DOS. Tzn., že na tuto úroveň přistupuje pouze operační systém, drivery a bootloader. Tedy jakékoli externí zařízení, jakýkoli systém související s načítáním prvotního software a jakýkoli nízko-úrovňový program, může mít vlastní implicitní hodnotu stavu této klávesy – při svém spuštění, načtení, instalaci, … Pokud se týče operačního systému a bootloaderu, tyto dodržují vždy poslední známý stav. Takže pokud po načtení systému například nemáte klávesu zapnutou, stačí zapnout a restartovat … (Tím dojde k zapamatování stavu.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Mám za to, že pod nějakými systémy (verzemi Win) a s nějakými aplikacemi systém udržuje stav klávesnice (NumLock, CapsLock, vybraná varianta klávesnice (pokud jich je nainstalovaných více) pro aplikaci extra – odděleně od ostatních. Ale možná se mýlím.

před 1276 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet