Pajena

Je nějaká možnost toho jít ze zdravotní školy studovat pedagogiku? Pedagogickou fakultu?

Je nějaká možnost toho jít ze zdravotní školy studovat pedagogiku ? Pedagogickou fakultu ? Chtěla bych být v budoucnu učitelka Fyziky nebo Matematiky

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, v tvém případě bohužel není.

Anorektička s váhou 35 kg nezvládne se připravit ani k maturitě
(pokud by se jí vůbec dožila), natož se souběžně s přípravou k maturitě
doučit matematiku a fyziku na úroveň gymnázia.

K maturitě je potřebná i znalost češtiny.
Názvy školních předmětů se píší s malým počátečním písmenem.

Další odpovědi
annas

Když získáte maturitu a složíte přijímací zkoušky na vysokou školu, můžete studovat.

Předpokladem pro studium na VŠ je maturita., i kdfyž všeeobecné vzdělání na gymnáziu lépe přípraví k přijímacím zkouškám.

Uuvědomte, si, že zdravotnická škola je odborné škola, takže se neučíte tolik teoretických všeobecně vzdělávacích předmětů jako na gymnáziu.

Určitě byste si musela některé vědomosti rozšířit, abyste uspěla u přijímacích zkoušek, které jsou i všeobecné.ho rá­zu.

Dobře zvažte, jste zatím v 1 ročníku. Nevím, kolika hodinami je dotovaná matematiku ve srovnání s gymnáziem. Zda byste se i matematiku nemusela doučit.

Chce to porovnat předměty z obou škol a podívat se na poždavky k přijímacím zkouškám.

Zvažte dobře, co chcete po maturitě opravdu dělat.

Ptáte se na možnost.

Ta teoretická možnost existuje, ale neřešítm stránku praktickou. Víte dobře sama, co musíte změnit, abyste zlepšila svůj zdravotní stav, byla v pohodě a dostala chuť se samostatně učit.

anonym

Vybrala sis špatnou školu. Proč studuješ na zdravotnické škole, když chceš být učitelka? To je jako jít na zahradníka a dělat potom raketového inženýra. Teoreticky gymnázium nepotřebuješ, ale na vysokou školu tě připraví nejlépe. Na vysokou můžeš jít i po maturitním oboru, jenže maturitní obor jako to tvé zdravotnictví, tě připraví pouze na ten daný směr. Nejspíše bys po úspěšném dokončení zdravotnické školy mohla jít třeba na takovou vysokou školy, aby mohla být lékárnice, možná i lékařka.

Ale pokud budeš trpět podváhou, nepočítej že vůbec školu doděláš. Je dost možné, že ti to zdravotní stav nedovolí a nebudeš moct pokračovat. Trpět podváhou je zátěž i na psychickou stránku, a ta je taky důležitá pro soustředění se na učení. A to beru na rozdíl od ivzez z optimistického hlediska, protože má pravdu. Nemusíš se toho ani dožít!

Mc Merkurion

… opomíjím možnosti, ale v tvém případě bych toto nedoporučoval, učitelku s takovými názory a chováním by byla ostudou učitelů … o budoucnosti nepřemejšlej, ty žádnou nemáš …

dalie

Ano, jde. Jen je třeba se dobře připravit na přijímací zkoušky.