sandy45

Je nějaká doporučená doba,jak dlouho schovávat výpisy z účtu?

Mám 10 let a více staré výpisy a nevím,zda je mohu zlikvidovat

Nejlepší odpověď
Hykam

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-jsem-povinen-schovavat-ustrizky-od-slozenek

Další odpovědi
Fidel

Jsou vám asi na nic. Já své po roce vyhazuji, banka je schopna vám udělat jeden „výpis z účtu“ za posledních 10 let… (tak moc jsou dobří) – tedy ty své nepotřebujete.

Michal Kole

Někde jsem četl, že když jde do tuhého tak je potřeba výpis s razítkem banky.

Mapel

Záleží na každém jednotlivci. Pokud pominu podnikatele, kde jsou doby dány zákonem, mohu si dělat co chci. Ze zkušenosti minimálně 2 roky, ale 10 let je jistota, kdy už se nikdo nemá šanci ozvat.

Fidel

píšu si na seznam jméno dalšího nevděčníka, který není natolik zdvořilý, že zapomene ohodnotit odpověď… f.y.