dust8

Je nějak složité vyměnit procesor na základní desce? Na co si dát pozor?

Odpovědi
JájsemRaibek

Složité to není, jen třeba dodržet frekvenci, pokud pc podporuje jiný, tak v biosu přenastavit, dále opatrně, protože nožiček je moc a jsou jemné a ani moc, ani málo chladicí pasty.
Co se týče orientace, tak to tam je vyznačené, takže neotočit a násilím nervat.

Arne1

Ve stolním PC to není problém. Musíš pořídit nový se stejným typem patice. A nezapomenout na teplovodivou pastu mezi procesor a chladic

anonym

Když víš jak, není složité nic, výměnu procesoru domnívám se že zvládne každý uživatel pokud se například na youtube podívá jak se to dělá v případě jeho konkrétního typu patice a cpu. Jednoduše jen napodobí co uvidí ve videu … to zvládne i opička 🙂

  1. začni tím že si zjistíš jakou máš vůbec základní desku (typ a výrobce základní desky najdeš buď natištěn přímo na ní, nebo v příloženém manuálu nebo ho můžeš zjistit pomocí aplikace CPUZ https://www.cpu­id.com/softwa­res/cpu-z.html )
  2. až budeš znát typ desky zjisti si jaký podporuje CPU SOCKET a jaké typy CPU …
  3. s touto informací být tebou zde založím nový dotaz a nechám si poardit co dál, pokud se ale na to cítíš sám prostě si na bazaru či heurece najdi cenově nejvýhodnější CPU který odpovídá zjištěným požadavkům základní desky. Na yotuube si vyhledej „cpu replace socket xyz“ kde xyz je číslo socketu cpu na tvé základní desce (například am3+), z videa se přesně dovíš jak uvolnit starý cpu z patice jak nanést teplovodivou pastu na nový a jak pasivní chladič uchytit nad nový cpu zpět k patici.