nika68

Je nebezpečné, když elektrický přístroj (mixér) pod krytem motoru probleskuje?

U mixéru se při mixování pod krytem motoru blýská. Je to nebezpečné?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Jiskření na motoru mixeru je normální. záleží na opotřebení uhlíků a jejich tlak na komutátor.

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží kde

U komutátoru je to normální, ale nesmí to být jak plamenomet

arygnoc

nie je to nebezpečné.

preventívne nechať na mixéri pracovať najmenej obľúbeného člena rodiny, resp. poprosiť o pomoc svokru (tchýně) či suseda.

Mapel

Záleží na úhlu pohledu.

Když je jasno, tak třeba jiskření nepostřehneš, když máš mixér v tmavším koutu, tak se ti zdá, že moc jiskří.

Z klediska obsluky to není nebezpečné za předpokladu, že odpovídá našim normám. Většinou tyto přístroje mají dvojitou izolaci.

Pro ten mixér je to nebezpečné. Znamená to, že je něco víse opotřebované, než je zdrávo – viz předcházející odpovědi. Většinou to však bývá použitím nekvalitního materiálu, jeho rychlým opotřebením a následnou koupi nového řístroje. To je přeci účel.