Ivujik

Je na hotelové škole – obor hotelnictví – moc důležitá matika?

Chci jít na tento obor. Na žádné škole, kam chci jít, se z ní nemusí maturovat, místo ní angličtina… a na jedné se týdně vyučuje 2× a ve 4. roč. ani není a na druhé škole 3×. Toto pololetí mám z matiky 4… Tak nevím, jestli nemám zkusit třeba jiný obor…
Ještě otázka… Průměr z pololetí se počítá dohromady z každého, nebo zvlášt? :)

Nejlepší odpověď
Drap

Matematika je důležitá na každé škole. Jak bys chtěla řídit třeba hotel, když neumíš spočítat, jestli vyděláváš, nebo ne?
Průměr je průměr. Nepochopil jsem, na co se ptáš.

Další odpovědi
UltraFan

Na hotelovou školu chodim. Sice na cestovní ruch, ale matika je zde na velmi nízké úrovni. Potřeba samozřejmě je, ale je zde vážně lehká:-)

gecco

Cisnikovi či kuchaři stačí ±x/, provozní by měl asi zvládnout i %, no – a manager si zmanageruje…
😉
Na druhou stranu neschopnost zvládnout matiku ZŠ může poukazovat na neschopnost logicky uvažovat – a to není dobře ani v práci, ani v životě obecně…

sesednizkola

Matika se musi cvicit doma, stejne jaK hra na hudebni nastroj, psani basnicek atd. takze nebrec a kazdej den aleson pul hodinky pocitej priklady a snaz se, za par dni budes mit matiku na haku a mit z ni same jedocky, na zs je opravdu jednoducha, chce na to nekaslat. Vsechny predmety jsou dulezite, uc se vse na same jednicky. Neni to tezky, chce to jen malou pripravu. Je zbytecne omezovat svuj zivot tim, ze budu mit jen spatne znamky, musela bys pak choit d tridy s hlupakama a delat obor co te nebavi, mit ctyrky je tak trosku omezeni svepravnosti…bo­huzel to vetsina pochopi az kdyz je pozde.

lexx

kupecký počty stačí i na obchodního manažera…vyšší matika (diferáky a integrále…) je v praxi k ničemu, no možná jeden absolvent z padesáti je použije v nějakém výzkumáku či co…ostatní ne