sdesigner

Je mozne zvysit sve IQ cvicenim nebo jinou technikou?

Nemyslim ti dovednosti, vzdelani atd. Ale IQ. Schopnost mozgu logicky myslet, ucit se a prispusobovat. Nebo je to proste jen vrozeny a nic s tim uz dal nenadelame?
Doplňuji:
Matt. Myslim si ze IQ test jenom meri vysi tveho IQ.

Nejlepší odpověď
matt

Ano zlepšit jde, třeba různými IQ testy (př. knížky od MENSY).
Ne to nejsou jenom testy na měření, ale příklady. A právě různými přiklady to jde.
Doplňuji:
roxy52:Představ si, že máš nějakej příklad a nevíš jak ho vyřešíš, v tý knížce máš zadání, tak příjdeš na to jak to vyřešit. Při IQ testu budeš mít podobnej příklad a ty ho vyřešíš. IQ se tím zvýší. (samozřejmě, že v knížce není jenom jeden př., takže tě naučí jak vyřešit různé druhy úkolů).

Další odpovědi
mosoj

Ano. Je to hlavní důvod proč zde odpovídám. Cvičím si tím mozek a paměť.
Doplňuji:
Je mi 65 let.

Drap

IQ je dáno, ovšem logické myšlení jde cvičením podstatně vylepšit

roxy52

Já si myslím,že zvýšit nejde,že to má každý v sobě už zakódovaný.

MA-SU-KA

matt má pravdu..

IQ je číslo, stanovuje se testem.. není člověku dáno (max. jen řádově).
Pokud se ty testy naučíš řešit.. zvykneš si na způsob zadání a metodiku řešení, v příštím testu dosáhneš vyšší hodnoty IQ.

Proto je hodnota IQ člověka brána jen jako vodítko ve výběru (např vhodnýho pracovníka na volnou pozici)… leckdy je jako absolutní hodnota správně zpochybňována… a doplňuje se dalšími testy: EQ-testy, psychotesty, testy týmové spolupráce.