Kry$tof

Je možné, že se dostanu se čtyřkou z dějepisu a chemie na SŠ? Nezáleží mi na jakou, jde mi o maturitu.

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Myslím, že to asi nějak nevadí. Víc se přihlédá na přijímačky a navíc Che a Děj nejsou nějaké hlavní předměty… jako taky záleží, jestli nejdeš na nějaký chemický obor, že… :D To by se divili, proč jdeš na takový obor, ze kterého máš nejhorší známku.
Tvl, čtyca z dějáku? Co děláš? Dyť to je nejlepší a nejsnazší předmět. Ale OK, máš dálkovou výuku a navíc to může být spíš za nesplněné úkoly a podobně, než za znalosti, že. :)

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s odpovědí výše a zároveň chci upozornit, že za každou špatnou známku, bohužel, se ti budou ubírat body.

elkon

Co je to za logiku, jít na školu, která tě ani nebude bavit. Jak to pak bude vypadat při studiu. A co s kvalifikací, pokud náhodou školu doděláš. To zase nastoupíš do práce, která tě nebude bavit? Školy mají nějaké zaměření, aby připravily mladé lidi do života. Tohle je na hlavu.

Kelt

Tak shodou okolností jsem se živil většinu života chemií a byla doba, kdy jsem měl z dějepisu taky 4, ale dokázal jsem to opravit tuším na 1 nebo 2. To bylo na SŠ.

ivzez

Není moc pravděpodobné se dostat na veřejnou SŠ se slabým prospěchem.
Ale soukromá SŠ „to jistí“, ty mají zájem o každého platícího žáka.
(Ale ani placená SŠ nedokáže zajistit, že odmaturuješ, že zvládneš složit závěrečnou zkoušku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

PepasAvalonu: Dějepis není pro každého nejsnazší předmět. Pro mě to byl předmět na biflování a odříkávání, ale ne na to, abych pomocí něj dokázal něco zvládnout, něco vyřešit, takže jsem ho neměl rád.

PepasAvalonu

No však jó. Né každému sedne všechno. Ale podle mě taky celkem dost záleží na učiteli a jeho přístupu.

PepasAvalonu

elkon, tvl nějak vůbec nechápu, co kritizuješ a wo co go. Vždyť on nic o tom, že ho to nebaví a podobně nepíše. Ptá se vyloženě JEN, jestli ho příjmou na SŠ, když má ze dvou předmětů čtyřky. Nevím, co řešíš. 😂
Jestli narážíš na ty čtyřky (i když nevím, co mají společného s tím, co píšeš), tak to gratuluji… já měl čtyřek (z písemek i na vysvědčení) a skoro nikdy to nebylo ze znalostí, ale za nesplněné úkoly a schválnosti učitele, když měl zase svůj den a podobné.

BTW: „Školy, aby připravili mladé do života..“ Hodně vysoká naivita. Tomu nikdo nevěří, snad možná jen někteří učitelé a snílci. Jak škola připravuje na život, by mě docela zajímalo… 😂😂 Škola – jako SŠ, tě MOŽNÁ tak leda připraví na zaměstnání – když je nějak přesně profesně/dělnicky zaměřená.