zenda

Je možné, že během léčby antibiotiky dojde k zhoršení zdravotního problému?

Mám antibiotika na 10 dní ( urologické problémy ). Hned zabrala, ale po pátém dni se mi problém lehce vrátil. Je možné, že během léčby může dojít k lehkému zhoršení? Děkuji

Nejlepší odpověď
da ny

Bylo by vhodné konzultovat s lékařem, ne zde.
Možné to je.
Je možné, že zvolená ATB nejsou vhodně cílená, tedy neúčinná. Lékař je nasadí hned a ještě nemá laboratorní výsledky nebo z mikrobiologie.
Stává se, že ač jsou ATB vhodně cílena, pacient je na jejich účinnost rezistentní.