Avatar uživatele
anonym

Je možné zakázat lidem (,,pejskařům'') vstup na louky a pole ve volné krajině?

Platí nějaké podobné ustanovení, které nalezneme v §19 odst. 1 zák.č. 289/1995 Sb. o lesích?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4112 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Zákon o ochraně přírody umožňuje volný průchod krajinou s podmínkou, že nesmí být poškozeny polní a luční kultury, a že se nejedná o soukromé pozemky, dvory, zahrady apod. Přesné znění nevím, ale lze to v zákoně dohledat.
Nicméně bych je to třeba řešit i s obcí třeba umístěním tabulí vstup zakázán, soukromý pozemek apod. Pokud tam jsou pěšiny a cesty evidované v seznamu obce, po nich by měl být průchod umožněn (ne průjezd auty apod., polní cesty jsou účelové, tak by měly sloužit k přejezdu na nemovitosti přelehlých k cestě a nebo za ní, ne na projíždění pro zábavu). Pokud obec seznam nemá, tak bych jí prohnal faldy, protože ze zákona je povina vést jejich seznam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lensen

Tuhle otázku jsem trochu nepochopil,pokud má psa dobře zabezpečeného tzn. na vodítku,proč ne?To by mohli i vám vám zakázat vstup,protože šlapete po trávě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zakázať možno (ale všetkým) len v chránenej, alebo nebezpečnej oblasti.
PS. nerozumiem, z akého dôvodu chcete to zakázať. Voľné lesy a lúky (nie súkromné) sú predsa pre všetkých.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Vy jste asi šlápl do psího hovínka cestou přes pole,ne ?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony