kajicek94

Je možné vytvořit a používat „kombinovanou“ plnou moc?

Slovem „kombinovaná“ myslím takovou plnou moc, kde bude jeden zmocnitel a jeden zmocněnec, který bude za zmocnitele moci jednat s více (přesně určenými) společnostmi – např. pan Novák dá plnou moc panu Novému k možnosti jednání jeho jménem u společnosti ABC s.r.o. a ZÁROVEŇ např. u orgánu České obchodní inspekce.

Je toto možné, že bude jeden zmocnitel, jeden zmocněnec a více společností, za které je možné zastupování?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Schluker

Obvykle se spíše použivá formulace ve smyslu “plná moc se uděluje k jednání ve věci (např stavebního řízení) se všemi dotčenými orgány/institu­cemi/firmami”

Právník by Vám jistě takovouto plnou moc sepsal.

Pepa25

Samozřejmě. Jde o klasickou speciální plnou moc, kde je pouze vyjmenováno více úkonů – tzn. „zmocňuji k ..... a k ......“ Nebo není problém vystavit víc plných mocí na jednotlivé úkony a zmocněnec vytáhne u příslušného úřadu to příslušné zmocnění.