dust8

Je možné se nechat si vyměnit vnější kouli na dveřích v paneláku za kliku, nebo je to proti nějakému pravidlu?

Odpovědi
Mr. Marek

Nejlepší jsou dveře na hlasové heslo.

Drap

Neni to žádné nařízené pravidlo, musí to však chtít vlastník. Ty jako jednotlivec nemáš moc šancí na úspěch.

Kepler

To už je na samém nájemníkovi, protože jde o jeho bezpečnost a vlastníkovi bytu je po tom kulové. Já osobně jsem naopak vyměnil kliku za kouli, protože jsem občas zapomněl zamknout a pak si mohl každý hejhula volně vejít do mého bytu (což se i stalo). Nevýhoda je nebezpečí, že se můžeš z venku zabouchnout, ale dá se to řešit úschovou náhradního klíče.

elkon

Možné to je, ale je to hloupost. Koule je bezpečnější. Není nutné vždy zamykat, stačí třeba jen na noc. A pokud jsou to dveře do bytu, tak bych to nedělal.

Pepa25

Nelze odpovědět, protože otázka je nejasná: na jakých dveřích? Do bytu, co domu, ke sklípkům?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

„…musí to však chtít vlastník. Ty jako jednotlivec nemáš moc šancí na úspěch…“
„…To už je na samém nájemníkovi, protože jde o jeho bezpečnost a vlastníkovi bytu je po tom kulové…“
Tak tyhle názory trochu nechápu.

  1. Proč by jednotlivec nemohl být vlastník?
  2. Proč by po tom vlastníkovi bytu mělo být kulové? pokud byt pronajímá, s velkou pravděpodobností je v bytě jeho vybavení, takže mu o tu bezpečnost půjde také. Navíc může mít uzavřené pojištění, kde může být zabezpečení bytu vč. typu dveří a zámku součástí smlouvy.

Pokud majitel a uživatel bytu nejsou jednou osobou, pak se na tomto musí domluvit. Oprávněný zájem na věci mají oba.

Kepler

Dochy: samozřejmě i byt v paneláku může být i ve vlastnictví toho, kdo si jej koupil. Tím spíše má právo si jej upravovat podle vlastních představ. Jinak má i nájemník právo řešit si svou bezpečnost podle svého názoru. Pokud vlastník bytu bude trvat na uvedení do původního stavu, tak tu kliku zase odněkud vyhrabe a dá jí zpátky. Nema problema.