xiperio

Je možné s rozboru krve zjistit jestli se v těle nachází rakovinotvorné buň­ky?

Jestli ti prostě vezmou krev a 100% zjisti, jestli máš v těle rakovinné bujení v jakémkoliv stádiu.

Odpovědi
Filip84

„(J)estli se v těle nachází rakovinotvorné buňky“ nepotřebuješ zjišťovat z rozboru krve: nachází, v každém.

Jestli u nich už došlo k rakovinnému bujení: ne, nezjistíš, až do okamžiku, kdy se to nějak projeví v krevním obrazu, např. v případě metastázování, či v podobě tzv. nádorových markerů.

Abys to ale zjistil, tak musíš dělat na ty markery rozbor, no a i tak ten výsledek není zcela jistý.

Zdroj: https://www.u­lekare.cz/cla­nek/lze-opravdu-odhalit-rakovinu-z-krve-10169

Zdeněk Kabát

Jo ale zjístíš to taky tak že se podíváš na google a napíšeš si jak poznat rakovinu (vyber si libovolnou rakovinu a pak ji napiš) a máš tam hlavní příznaky