mokrygorky

Je možné přestoupit z učňovského oboru na obor maturitní?

Moc šancí kladné odpovědi nedávám, ale nutně to potřebuji vědět. Děkuji
TO SE MI moc ulevilo! Díky moc za odpověď. Ty rozdílovky ale budou asi dost těžký co? Budou těžké jako přijímačky?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, je…
Přestup musí schválit ředitel školy a ten i stanoví podmínky (rozdílové zkoušky apod.) – takže na přesné info se zeptej jej…
😉

ratava

jen pro úplnost:
Žádost podáváte písemnou formou…

více na § 66 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb školský zákon
(http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-561#cast4)

vzor žádosti třeba zde: http://www.sko­lahostivar.cz/dow­nload/frm-zadost-o-zmenu-oboru-11.pdf (ale koukněte na stránky školy, zda nemá svůj)

rozdílové zkoušky většinou kopírují přijímací zkoušky plus již potřebné (probrané) učivo, přestupuje-li se ve vyšším ročníku. Při nezdařeném pokusu se lze i tak ke studiu přihlásit klasickou cestou- podat v pololetí přihlášku, úspěšně projít zkouškou a absolvovat školu od začátku :o)