jmachan

je mozne pracovat celorocne na plny uvazek kdyz se pobira castecny invalidni duchod?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako zaměstnanec ne, ale podnikat můžete co hrdlo ráčí.

Další odpovědi
Bedy

Ne, nemůžete pracovat na plný úvazek, když pobíráte invalidní důchod. Maximálně na částečný úvazek můžete pracovat a to možná jen tehdy, když máte částečnou invalidku.

Michal Kole

Možné to je, ale Česká správa sociálního zabezpečení (sociálka), může dojít k názoru, že už invalidní důchod (pojem částečný už neexistuje, protože invalidní důchody se rozdělily do 3. stupňů a částečný invalidní důchod může být buď stupeň 1 nebo 2) není potřeba, když jsi schoný výdělečné činnosti.

Záleží kolik si vydáláš a co děláš za práci.

Aicha

Mám stejnou zkušenost a částečný inv.důchod.Ano při částečném inv.důchodu můžete pracovat celoročně na plný úvazek,pouze práce by měla odpovídat vašemu postižení,nýbrž mít práci takovou,kterou vzhledem k Vašemu zdrav.stavu je možné vykonávat.
Doplňuji:
Tohle co Vám píši vyplývá ze zákona,ale bohužel zkušenosti lidí a realita bývá jiná,poněvadž mnohdy,když si Vás předvolá posudkový lékař,může usoudit,že jelikož pracujete,jste schopen tudíž i přes Vaše postižení pracovat a sníží stupeň důchodu,poněvadž se neposuzuje pouze zdravotní stránka,ale i ztrátová procenta ohledně zaměstnání.