horke-kakao

Je možné podat vysvětlení u občansko-správního přestupku na MÚ přes e-mail?

Je možné podat vysvětlení u občansko-správního přestupku na městský úřad přes e-mail? A další dotaz – musí vždy po podání vysvětlení následovat řízení? (Budou předloženy důkazy, že polovina obvinění je neplatná, a druhá polovina přestupku sice nastala, ale vyřešena již byla v minulosti omluvou obou stran) Děkuji.
Vycházím z těchto informací, kdy by měl stačit elektronicky podpis:
https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://www­.praha.eu/public/1/8b/2a­/2510371_807764__5_Pou­ceni_k_podani_vys­vetleni.pdf&ved=2a­hUKEwi9xbmbkpr0Ah­WlmXIEHeAoDZEQ­FnoECDAQAQ&us­g=AOvVaw2v3qa­ov05lkU8TXixYs­xLg

Odpovědi
Drap

Ne, nelze

JežíšKristus

Řízení vždy následovat nemusí (většina věcí je odložena).

xiperio

Zavolal bych tam a zeptal se.

Herjulfson

Hm, zajímavé. § 562 NOZ odst. (1) Písemná forma je zachována i při právním jednání učiněném elektronickými nebo jinými technickými prostředky umožňujícími zachycení jeho obsahu a určení jednající osoby. V souvislosti s dalšími paragrafy bych tu možnost nevylučoval. Hlouběji jsem se tím nezabýval, ale myslím, že pravdou bude spíše, že to možné je.