Avatar uživatele
xiperio

Je možné odvolat dar nemovitosti?

Pokud někomu daruji nemovitost, prý je možné tuto darovací smlouvu, zrušit.
Dar odvolat.
Může se to kdykoliv?
Nebo jen do určité lhůty.
A musí se uvést důvod?
Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? df před 320 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Dar lze odvolat jen z definovaných důvodů.
Podle § 2068 obč. zák. pro nouzi, kdykoli.
Podle § 2072 obč. zák. pro nevděk, do jednoho roku.
Doporučuju přečíst v originále.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony