Chesterfield

Je možné se infikovat od komáre virem HIV?

Klasika. Doma jsem měl komára, kterého jsem rozmáčkl, abych neposlouchal celonoční bzučení. Asi po 4 minutách jsem se už oddával masturbaci. Pak mi ale došlo, že ten malý komár po sobě nechal kapku krve. Ruce jsem si po jeho rozmáčknutí opláchl, ale vyvolalo to vě mě trochu strach. Co myslíte? Jak rychle virus na vzduchu případně umírá?

Nejlepší odpověď
yuko

Clanek s odpovedi na Vas dotaz:

Přenášejí smrtelný virus komáři?
Aktualizováno: 11. říjen 2015 | | Email | Zobrazeno: 1141
V souvislosti s narůstajícími případy HIV si mnozí lidé pokládají otázku, zda je možné, aby tento smrtelný virus přenášel rovněž hmyz, konkrétně klíšťata, vosy, ovádi, mouchy, komáři? Po patnácti letech bádání v tomto směru entomologové ani výzkumníci na poli medicíny nenašli žádné doklady o tom, že komáři či jiný hmyz přenášejí HIV způsobující AIDS. Co se týče například komárů a jejich kusadel, nefungují jako injekční stříkačka, pomocí které je možné odebranou krev zase vstřikovat. Komáři totiž nasávají krev jedním otvorem, kdežto sliny uvolňují z jiného otvoru. Podle Thomase Damasse, specialisty na HIV v zambijském oblastním týmu zdravotníků v Mongu, se potom krev i virus rozloží v zažívacím systému komára. Ve výkalech komárů totiž nebyl HIV nalezen. Na rozdíl od parazitů malárie se tak HIV do slinných žláz komára nedostane. I když se stane, že komár je při sání vyrušen a odletí přímo sát k další oběti, množství krve v jeho ústním otvoru je příliš malé na to, aby někoho nakazil.
 (kov)

Zdroj: http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=7543:­penaeji-smrtelny-virus-komai&catid=59:cho­roby&Itemid=63

Další odpovědi
mosoj

Honit ptáka po lese a pak mít potřebu to ventilovat, to myslivec nedělá.
Prostě jsi si udělal dobře, co já s tím.

Cenobita

Tazatel se nejspíš ptal na to, jestli když se dostane infikovaná krev na penis, zda může dojít k infekci. Teoreticky může, ale pravděpodobnost je malinkatá, protože by se ta krev musela dostat na nějaké místo, kde je porušená kůže (a i to je není snadný přenos pro vir) a přenos infekce probíhá většinou jinak a to z infikovaného spermatu na sliznice (konečník, vagína, ústní dutina). Nebo opačně když bude infikovaný poševní sekret ve styku s penisem a to také delší dobu než jen dotyk. Prostě ten virus potřebuje nějaký čas pro přenesení.

Chesterfield

Cenobita:
vir by ale přeci v prodlevě po 3–4minutách na vzduchu již zhynul, ne?

JoJo325

nemáš si ho honit :DDDD najdi si holku

yuko

Mimochodem, koho zajima, cemu se oddavas. Ale chtel jsi odpoved, tady ji mas.

Chesterfield

Ať to znělo jak chtělo trapně, byla tam ta věta uvedena v souvislosti s: rozmáčknutím komára a fyzickým kontaktem s tělem po pár minutách

yuko

Haha