thomasss

Je možné být víc nemocný v paneláku než v činžáku?

celý 31 let jsem žil v cihlovým baráku teď tak 3 měsíce bydlíme s rodinou v paneláku a v toto období jsme už potřetí nemocný a nemůžeme se toho zbavit. Dřív to bylo v tomhle období tak týden nebo vůbec ne. Myslíte, že to má vliv? Třeba, že je tady suší vzduch nebo je to prostě jen náhoda?

Nejlepší odpověď
rybíz

Řeknu to všeobecně. Cihlový dům je teplejší kvůli materiálu, že je vyrobený z cihel a také delší dobu udrží teplo. Panelák je z betonových panelů, a je známo, že beton je studený a více udržuje chlad. Časem si na to zvyknete, teď jste možná choulostivější na teplo.

Další odpovědi
kapka

Možná to bude znít bláznivě, ale můj manžel vždycky tvrdí, že má alergii na panelák. Naštěstí v něm nebydlí. Ale na vlastní oči jsem viděla, že když v něm dříve musel občas přespat, tak se mu do rána spustila rýma a nevypadal vůbec dobře.
Kdysi byl také asi týden v nemocnici v paneláku a říkal, že to tam protrpěl, v noci vůbec nemohl spát.
Nedovedu Vám to nijak odborně vysvětlit, jak je to možné, snad tím vzduchem, píšu jen, co jsem zažila.