Michal47

Je možné, aby z poškozeného plynoměru přestal unikat plyn, když není žádná spotřeba?

A naopak, v okamžiku, kdy se spotřeba obnoví, začal tento plynoměr vypouštět opět plyn na chodbu? Předem děkuji za odpověď!

Odpovědi
Jiří Bohumil

Plynoměr je pod stálým tlakem, jak na vstupu, tak na výstupu. Odběr by na unikání neměl mít žádný vliv, plyn jím pouze při odběru prochází, nebo při přerušení odběru neprochází. Systém je uzavřený. Je to stejné, jako u vodoměru. Pouze v případě uzavření hlavního uzávěru, před plynoměrem, by plyn z vadného plynoměru neucházel.

Drap

Nemělo by to tak být. V potrubí by měl být stálý tlak.

Kepler

Ne, celý systém je pod tlakem, ať už plyn odebíráš nebo ne. Jediná pomoc je zavřít ventil na potrubí před vstupem do plynoměru.

nyjono

Odkud přesně je únik?
Může to být třeba v tom zavíracím ventilu.

Dochy

Z plynoměru těžko, možná spíš z regulátoru tlaku, který bývá někdy hned vedle něj. Ale nejsem plynař. Pokud uniká plyn, je to na to okamžitě zavolat plynaře.