relux

Je možné, aby mě správní úřad odkázal na webové stránky?

Položil jsem pár otázek správnímu úřadu s tím, že mi odpoví. Namísto toho mě odkázal na jejich webové stránky, přestože je to v rozporu se zákonem o svobodném přístupu k informacím. Je to možné, přesto co je uvedeno v §2 odst. 1.?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jestliže se odpověď nacházela na webových stránkách, tak proč ne … přici nebudou na stále se opakující otázky odpovídat všem jednotlivě, kvůli tomu, bejvaj všude sekce: „nejčastější dotazy“ …

Další odpovědi
ivzez

Poskytuje-li úřad požadované informace na svém webu,
nevidím v odkazu na web žádné pochybení.

Já to vnímám opačně: Podle mne by si člověk by si měl
dostupnné informace zjistit (najít) sám a o informace žádat
až v případě, že nejsou veřejně dostupné.

§ 2, odst. 1 zákona o svobodném přístupu k informacím
vyjmenovává povinné subjekty, tj. subjekty, které jsou povinny
informace poskytovat.

Nestanoví však, jakou formou mají tyto subjekty informace poskytovat.
Zveřejní-li informace na svém webu, je to podle mne v pořádku.

Human

Nie som pravnik, ale moze, podla § 6 infozakona (106/1999 Sb).

Zdroj: https://zakony­prolidi.cz/cs/1999-106#p6

anonym

Když pokládáte dotaz tak se na zákon o svobodném přístupu k informacím hned odkažte v úvodu aby bylo zjevné že na jeho základě o informace žádáte, dále pak dotaz pošlete dohledatelnou oficiální cestou ideálně na email podatelny příslušného úřadu na který bývá napojen informační systém spisové služby a podobné věci tam řeší velmi důsledně. Pak dostanete odpověď cílenou s tím, že ale bližší informace klidně mohou být poskytnuty odkazem webové stránky, v tom v dnešní době skutečně nevidím žádný problém, naopak se to zdá jako naprosto ideální způsob předání informace. Proč něco tisíckrát psát, tisknout posílat ve dvou kopiích a v dalších pěti uskladnit do archivu když stačí poskytnout krátký odkaz na elektronickou podobu vyvěšené informace / web stránku, kde informaci může najít kdokoliv. Připadá mi to naprosto v pořádku.