Karlos¿?

Je ok posilovat v brzkém věku?

Je mi 14, měřím 173 cm, vážím 61 kg, můžu v tomhle věku začít zvolna cvičit se zátěží? Myslím třeba začít zvedat nějakou vahu. Neporadil by mi někdo kolik asi tak můžu zvedat, aby to nepoškodilo růst? Předem děkuji za kladné odpovědi

Odpovědi
Rokio

V takovém věku můžeš posilovat, ale nesmíš se přetěžovat. Posiluj přiměřeně a zbytečně se nepřetěžuj.

Altair-AC

Je. Ale doporučuji YOUTUBE. Tam najdeš všechny odpovědi. Ale pamatuj na jedno pravidlo:

Růst svalů závisí z 80% na jídle a jen z 20% na posilování jako takovém.