burek

Je matematika důležitá pro lidí, kteří chtějí studovat farmakologii?

Nejlepší odpověď
gecco

Samozřejmě, že ano…
Kdo nechápe matematiku, nemá na farmacii vůbec co dělat (a kdo má o tento obor opravdový zájem to ví!)…
___
Pokud tě láká hlavně ten bílý plášť, dej se na pekaře.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ne není vůbec důležitá.
Až budeš jako farmakolog určovat druh léku, jeho složení, míchání – na miligramy a poměry, tak matiku vůbec potřebovat nebudeš.

Prostě to jen tak vod voka namícháš buď to bude fungovat nebo ne.

Néééé pekař ne, i tam se počítá poměr mouky, vody a dalších ingrediencí. To by dopadlo :DDD

lexx

ale ano…spočítat si výplatu a tržbu v lékárně, apod.

Emefej

Jako absolvent VŠCHT mohu prohlásit, že matematika je pro studium chemie nezbytná a farmakologie je v postatě chemie.

burek

Bíly plášť si po půl roce praxi v laboratořích na sobě studenti oboru farmaceutické substance ani nevšímají, takže ne, tohle je lákat nebude.
V otázce byla myšlená matematika výsoké školy…

gecco

Já otázku pochopil – a ano, matematika je důležitá…
Chemie (podobně jako fyzika) je v podstatě aplikovanou matematikou – kdo nechápe matematiku („vysokoškolskou“), nemůže úspěšně (vy)studovat VŠ chemickou (tedy ani farmacii)…
😉

gecco

Raibeku – dneska pekař chodí v bílým plášti a s rouškou na hlavě okolo automatické linky a dělá důležitýho…
😉