MonkeyKing

Je lezení na strom trestný čin?

když si někde v parku nebo na ulici začnu lézt na strom – je to přestupek nebo trestný čin?

Nejlepší odpověď
Dochy

Obecně ne, ale bude záležet na okolnostech. Poškozování veřejného majetku, výtržnictví, poškozování chráněných rostlin, stalking,…

Další odpovědi
Edison

Zkus si to najít v Tr.Záku…

Drap

Bude to zřejmě hodnoceno jao přestupek, pokud půjde pouze o samotné lezení.

Pepa25

Drap: proč by to měl být přestupek? Proti čemu?

Drap

Poškozování veřejného majetku, výtržnictví.

Edison

To ale už není lezení na strom, ale poškozování CIZÍ věci – https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40#p228 (nic jako veřejný majetek v tomto směru není definováno), nebo výtržnictví, čili zase ne lezení na strom. Lezení na strom není samo o sobě nijak postižitelné.