Kazatel

Je lepší trávu častěji sekat, nebo ji nechat jednou za čas i vysemenit?

Odpovědi
Drap

Záleží na velikosti pozemku, na druhové skladbě a na tom, co za trávník chceš mít. Osobně se mi líbí nechat převážnou část zahrady tak, aby se tam stačili vysemenit luční kvěry a jen na nezbytně velké ploše udržovat krátký trávník. Je to krásné, ale osobně mám na to příliš malou plochu. Viděl jsem to už v několika zahradách. Je to pěkné, přirozené a dá to nejméně práce. I pro celou zahradu je to velmi výhodné. V takto ošetřeném trávníku přežívá spousta mhyzu a všelijaké žoužele, kteří jsou na zahradě užiteční a svědčí jí to.

cappuccino

My ted v lete sekame kazdych 14 dni, ale nechavame ostruvky s lucnim kvitim pro hmyz. Ostruvky delame pokazde jinde a vcelky to opravdu oceni!!