Neonka

Je lepší sázet růže na jaře nebo na podzim?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ideální je pro sázení podzim, ale můžete zasadit i od konce března do května, nic se nestane

Další odpovědi
dědapetr

Výsadba
Růže lze sázet na jaře i na podzim. Pokud však váháte, kdy je ideální čas výsadby růží, věřte, že je to podzim – od října do poloviny listopadu, v závislosti na počasí. Na jaře se doporučuje růže sázet v oblastech s obzvlášť silnými mrazy. Při nákupu vybírejte takovou rostlinu, která má bohatý a zdravý kořenový systém. Rostlinu sázíme do hloubky okolo 40 cm ve vzdálenosti 40 až 50 cm od sebe. Před výsadbou je dobré kořeny na hodinu ponořit do nádoby s vodou. Sazenice se sází tak hluboko, aby bylo očkování na krčku zhruba 5 cm pod povrchem půdy. Poté rostlinu důkladně zalijeme. Na zimu je nutné rostlinu přikrýt nejlépe chvojím. Stromkové růže je dobré sázet našikmo, což umožní snadnější přikrytí. Když se rostlina ohýbá k zemi, upevňuje se a zakrývá. Na jaře se následně musí přivázat k pevné opoře.

hanny 2

Pro výsadbu do květináčů je to jedno,nesmí ale mrznout,pro pěstování ve volné půdě je vhodný podzim.

venkovan

Prostokořené co nejdřív po koupi, v kontejnerech (s balem) klidně celý rok.