Rokio

Je lepší rozum vzdělanců a intelektuálů, nebo zdravý selský rozum?

To první je myšleno tak, že někteří lidé mají několik titulů před jménem i za jménem nebo mají alespoň vysokoškolské vzdělání a jsou díky tomu velmi vzdělaní, ale neumí to moc uplatnit v praxi nebo nabité znalosti uplatňují špatně a to druhé znamená, že není potřeba mít vysoké vzdělání, stačí mít pouze výuční list nebo jen základku, ale dotyčný si umí v životě poradit, má fištrón a umí skvělé jednat v běžném životě.

Co myslíte, že je lepší?

Nejlepší odpověď
Kazatel

Mít selský rozum i vzdělání se nevylučuje. Tudíž tvé úvahy jsou zcela mylné.

Další odpovědi
Ametyst

Praxe ukazuje, že akademik v čele státu je holé neštěstí a pro život škodlivý. U nás se říká: “ Na takovou blbost může naletět jen intelektuál: normální člověk ( =se zdravým rozumem) jen nevěřícně kroutí hlavou.” 🙂