zjentek

Je legální prodávat bankovky v zemi, kde jsou oficiálně platidlem?

Jako živnost- výměna vlastních peněz na bankovky za účelem dalšího prodeje.

Př: Složí se z pětitisícovky origami a dílo se prodá za 5.050,–.
http://www.an­droidtip.cz/wp-content/upload­s/2016/05/how-to-make-origami-1.jpg

Odpovědi
JájsemRaibek

Bankovku nesmíš poškodit, ale jinak je to otázka nabídky a poptávky.
Pokud ti nabídnu pětitisícovku a jsi ochotný za ni zaplatit 5050, je to jen o domluvě-trh.
Jinak i u nás se legálně prodávají platná platidla za vyšší cenu. Např. sbírka mincí, kde připlatíš za balení i za sběratelskou hodnotu, přestože se jedná o platné oběžné platidlo.
A v druhém případě se normálně prodávají platidla a říká se tomu půjčka-půjčím ti 500, vrátíš 800.