Frogman

Je legální používat falešné údaje kvůli svému soukromí?

U všech objednávek z netu používám své vymyšlené jméno a existující, leč ne mou, veřejnou adresu pro faktury a vše si nechávám posílat zásilkovnou nebo na poštu.
Je bezva, že pro vyzvednutí stačí kód z mailu a nemusí se člověk prokazovat občankou.

Není nelegální, když si chce člověk takto chránit soukromí? :)

Odpovědi
Kepler

Já myslím, že na tom nic nelegálního není. Když se nemusíš prokazovat občankou, tak to nevadí. Mailové adresy a zdejší nicky jsou taky anonymní.

Edison

Někdy to jde, jindy nikoli. Chtěl bych vidět případný soud v případě třeba reklamace. 😁 Myslím, že by to soud smetl se stolu.

Pepa25

Uvádění nepravdivých údajů pro účely kupní smlouvy nedoporučuju, v případě jakýchkoliv problémů s doručením nebo reklamací to bude jen k vaší tíži (pokud u nějakého prodejce máte pochybnosti o ochraně osobních údajů, tak u něho nenakupujte). Samozřejmě, pokud je někde třeba jen email, tak si můžete zřídit další, klidně dočasný či jednorázový email – ale pořád je to váš email.

elkon

Jak kdy, záleží o co jde.