Lgee

Je kuřecí řízek na olivovém oleji zdraví?

Nejlepší odpověď
cochee

Ne, je to nemoc.
Olivový olej je pro smažení nevhodný, bod zakouření má jen 210 °C.

Další odpovědi
da ny

Ne, pokud je olej za studena lisovaný (většina). A mně nechutná, ani na olivovém oleji, vhodném, pro tepelnou úpravu.
Zdravý je smažený na sádle (vysoký bod kouřivosti, bez přepálení) nebo ghí (na každou várku v kastrolu/pánvi, raději nové). Případně na oleji (reději řepkovém, než slunečnicovém, s přidáním PL sádla,

elkon

Relativně ano, pokud nebude přepálený, ale ta tvoje čeština…

Kazatel

Řízek zdraví středoškoláka!

Gus_Fring

Velice těžko se odhaduje pojem „zdravé“ potraviny. Pro někoho ano, pro někoho ne. Bylo by to na dlouho, ale nebudu se zde rozepisovat.

Arne1

Správný řízek je na másle. Olivový olej je do salátů, případně na pečení