HZK

Je káva vhodná při dietní stravě? (střevní problémy)

Lze kávu zařadit mezi dietní nápoje?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, není. Nejlépe je si uvařit heřmánkový, mátový nebo šalvějový čaj. 🙂

Další odpovědi
anonym

Ne, protože káva odvodňuje! Já při těchto problémech piji mátový, neslazený čaj s dobrým výsledkem. Doporučuji.

briketka10

Není a nikdy nebyla.
Dej si raději čaj :)

Dane

Rozhodně ne. Káva ovlivňuje funkce vyprazdňování tlustého střeva. U citlivějších osob může i v malém množství vyvolávat např. bolesti břicha, zácpu nebo průjem, plynatost, nafouklé břicho atd.

(Při střevních potížich bych raději zvolila cereální alternativu kávy.)

cochee

Neříkejte prosím mátovým, šalvějovým atd. nálevům „čaj“. Pokud jde o odvodňování po kávě kontra čaj, tedy pravý čaj, já po čaji močím jak zjednaný, daleko víc než po kafi – a to si ho dělám slaboučký.