zjentek

Je ještě i po dubnovým úplňku vhodný řezat do ovocnejch stromů?

Období od počátku jara do června a řezy stromů.

Nejlepší odpověď
annas

Dubnový úplněk je 11. 4.

Nevím, zda znáte lunární kalendář Andělské paní. Jsou v něm rady o stravování, zdraví, ale i o péči zahrady.

Vyhledejte se datum a pročtěte si doporučení, co se má či nemá dělat na zahradě.

Ale obrátila bych se spíš na nějakého zahradníka, který posoudí, zda či co je možné se stromy udělat.

Další odpovědi
gecco

Zjentku – problematika řezu je velice složitá – jak staré stromy, jaký řez…
Některé ovocné stromy se řežou téměř zásadně pouze ve vegetačním období, tzn. cca květen – září…
😉
Přečti si třeba toto – http://www.franta-zahradnik.cz/clan­ky/720-rez-ovocnych-stromu – proč bych to opisoval?
😉

johana 56

Bez spojení s dubnovým úplňkem či postavením hvězd bych v tomto období do řezu ovocných stromů již nepouštěla.. Zejména pokud se v březnu objeví nadprůměrné teploty.
Zdroj praxe

zjentek

An, mně přijde obdivuhodný, že máte odpověď úplně na všechno ;) ..klobuk dolu, s úctou zjentek.

annas

Děkuji. Na všechno ne, ale na to, co mě zajímá. Kdysi jsem plela trávu , okopávala atd. podle lunárního kalendáře Krásné paní (napsala Žofie Kanyzová), opavdu to fungovalo.