zjentek

Je jekor vlastně filc/plst?

Dalo by se to tak říci?

(Nelze vygooglit co je vlastně jekor- složení, technologie a tak.)

…Ale když sáhnu na pravý socialistický jekor a pak sáhnu na filcové papuče na něm a obé důkladně pomacám, tak je to téměř totéž. Já syntetiku nesnesu, ovšem zde bych skoro tvrdil, že na omak totéž. Takže jak je to? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Emefej

Nedalo by se to tak říci. Klasický jekor je z polypropylenu, vyrobený obvykle vpichováním nebo jinou vazbou. Filc je z různých vláken, vyrobený bez vazby, jenom plstěním (ne prstěním!).

Další odpovědi
Drap

Nedalo, jsou to odlišné výrobky vyrobené rozdílnou technologií a z odlišných materiálů.