zzzlatokopka

Je informace serverum nastavená v prohlížeči že „nechci být sledován“ závazná nebo jen doporučující?

Mám Mozilla a zatrhla jsem si v pravo nahoře v těch třech čárkách – možnosti – soukromí, „Informovat servery, že nechci být sledován“ přesto když mám na jedné záložce otevřené odpovědi a dám je na lištu a otevřu druhou záložku a tam sleduji třeba prodej ojetých aut, tak po vrácení na odpovědi mi tu reklama nabídne přesně ty auta, co jsem si na jiné záložce prohlížela:-(((

Je to informování serverů pro ně závazné, nebo ho mohou porušovat?
Jak tomu mám zabránit? Ty blbé kokis mám vypnuté, jenže se pořád asi zapínají, když najedu na nějakou stránku, tak mi to často napíše, že používá kokis, neptá se mě to na souhlas, jen to oznamí:-((( Dělá mi to i internetové bankovnictví, což mě pořádně štve.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
ivzez

Není závazné, ale některé servery se jím řídí.

Jestli Vám soukromí stojí za trošku práce, zakažte ve Firefoxu cookies. Pak klikněte na tlačítko výjimky a zadejte postupně weby, kterým cookies chcete povolit (všechny weby, na které se přihlašujete). Zabere Vám to pár minut.

Zkombinujete-li toto nastavení s doplňkem pro Firefox NoScript, v němž budete java script povolovat jen vybraným stránkám, ztížíte sledování těm serverům, které se nastavením neřídí.

Asi to nefunguje stoprocentně, ale mám díky tomu rychlejší Firefox
a neukládají se mi žádná cookies, která jsem výslovně nepovolila
(občas si to zkontroluji ve „správci cookies“) …

Další odpovědi
Quimby

Cookies se nedají vypnout úplně, jsou nutné třeba pro přihlašování. Protože když zavřeš odpovědi, tak by to ztratilo informaci o přihlášení, proto si ji to uloží do cookies. Pak když je znovu otevřeš, tak zjistí, jestli daná cookie existuje, pokud ano, tak tě to samo přihlásí.
Prohlížeš pak těžko filtruje reklamu od těch užitečných. Celkově bych ti doporučil používat doplněk adblock. Sám blokuje reklamu, mám ho zapnutý, ale dá se na určité stránky vypnout. Pokud je reklama přiměřená, tak ji nechávám, přece jen web taky nějak musí vydělávat, ale hodí se na všemožný vyskakovací věcičky.

Jinak stránky jsou povinné informovat o cookies, nesouhlas můžeš vyjádřit tím, že je nepoužiješ, stránky nejsou povinné, takže není důvod proč by je vypínaly.

Human

Nastavenie Do Not Track (nechcem byt sledovana) nie je nijak zavazne pre servery (ako to od nich vynutis? nijak :).

V Cookies nastaveniach zakaz akurat cookies tretich stran. Ak by si cookies vypla uplne tak by neslo prihlasit na kopu stranok.

A tiez ako Quimby, aj ja odporucam AdBlock
Doplňuji:
To oznamenie stranok o tom, ze pouzivaju cookies sa ukazuje vsetkym (bez ohladu ci mas alebo nemas cookies zapnute).

zzzlatokopka

Quimby já reklamu chápu, ale nechci, aby mě nějaký server sledoval, v podstatě sleduje to co si jinde prohlížím a to je podle mého názoru nepřiměřený zásah do soukromí.

ivzez

Podle mne jde spíše o náhodu. Reklamy se do stránek většinou vkládají prostřednctvím java scriptu a po nějakém čase (záleží na nastavení majitele webu) se obnovuje. Řada webu vkládá reklamu od Google, myslím, že i tady. A pokud si některá firma zaplatí za častější zobrazování reklamy, je klidně možné, že Google stejnou reklamu vloží do více stránek, které máte otevřeny souběžně.