Rokio

Je hlavní chyba na straně podvodníků, nebo na tom seniorovi, co skočil na špek už podruhé?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/brno/zpr­avy/seniori-podvod-finance.A230929_163­339_brno-zpravy_coch
zdroj: idnes.cz

Podvodník je ten prvopočátek. Bez něj by nebyly oběti podvodů. I když někdo se nechá napálit, tak pachatel musí být potrestán.

Odpovědi
Ametyst

Píšeš to dobře: Krok A je podvod. Krok B je konání podvedeného.

Hlada

Jsem přesvědčený o tom, že tento a další podobné články jsou novinářskými kachnami. Téměř vždy v popisu sledu událostí chybí některý důležitý krok. Např. tímto postupem nemohly být uzavřeny platné úvěrové smlouvy.

Dochy

Hele, podvodníci jsou právě experti v tom aby člověka zblbli. A věř mi, že je možné oblbnout i člověka jinak poměrně rozumného, pokud si chytrej podvodník dá záležet.

Samzořejmě, že hlavní problém je podvodník, však jde i o trestný čin. Lidé by měli být ostražití, ale…

  1. blbost není trestná
  2. jak už jsem psal, zblbnout lze i rozumného člověka.

Drap

Kdo má hlavní chybu? Zloděj který krade? Nebo ten co se nechal okrást?

cappuccino

Asi takhle: lidska blbost nezna hranic!!