Matiselis

Je efektivní učit se tak, že budu přepisovat studijní materiál?

Nemyslím bezmyšlenkovitě. Spíše různě měnit jeho strukturu, přidávat odrážky, podtrhávat nějaké důležité texty… Zkrátka ho „povýšit“ na novou úroveň. Je to efektivnější než klasické učení stylem čtení a opakování částí materiálu, tedy memorování? Děkuji za názory. Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.

Nejlepší odpověď
Kepler

Byla to moje osvědčená metoda. Samozřejmě jsem si nepřepisoval celé texty, jen jsem z nich vybral to nejdůležitější a dělal si tak vlastní poznámky. Pouhé podtrhování a jiné označování textu není tak efektivní.

Další odpovědi
led

Vždy je dôležité pri štúdiu premýšľať, nielen čítať písmenká.
Niekto je vizuálny typ, stačí mu vidieť text,
audio typ zas lepšie vníma hovorený text,
ďalší si ľahšie zapamätá, ak si robí vlastné poznámky,
niekomu zas vyhovuje podčiarkovanie
iný musí krvopotne memorovať, opakovať si to až do zbláznenia, vtláčať si to do hlavy…

Ťažko povedať neznámemu, ktorý spôsob uprednostniť

Drap

Každému vyhovuje něco jiného. Nelze paušalizovat. Musíš si to vyzkoušet. Někomu to pomáhá.

Kelt

Důležité jsou výsledky. Naučíš se víc za určitou dobu, je to snadnější, déle si to zapamatuješ a faktorů může být více. Každému vyhovuje něco jiného a každý předmět lze zpracovávat odlišně. Pokud ale nechápu o co jde, tak je sebelepší metoda bez efektu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.