Rokio

Je dostatečné pro průměrného studenta středně těžké střední škol se učit hodinu denně?

Hodina denně studia jako norma

Odpovědi
Drap

Pro některého ano, pro některého ne. I průměrný student se může učit rychleji než jiný průměrný student.

klumprt

Na dostatečnou by to stačit mohlo.

sesednizkola

Jestli jsi student a tuto otazku myslis vazne, obavam se, ze ti nebudou staci ani dve hodiny.

Zaibatsu

Odpovím z vlastní zkušenosti. Neučil jsem se doma na střední vůbec. Výsledek byl takový, že jsem z některých předmětů měl známky výtečné, z jiných, u kterých to vždy chce se jim věnovat i doma, jsem téměř propadal. U některých předmětů jsem sledoval co se o hodině děje, jiné jsem ignoroval.

Vždycky jsem ale věděl, že musím kontrolovat výsledek. Když přišla maturita, poctivě jsem se učil a to už v průběhu čtvrtýho ročníku. Nijak jsem to ale nepřeháněl. Věnoval jsem se povinné četbě, něco trochu si vždycky (jen lehce na wiki přečetl i o autorovi a trochu o tom směru) a průběžně se učil na předmět, který mě bavil, dějepis.

O svaťáku jsem skutečně ležel ve zpracovaných otázkách, které jsem různě vysomroval a vybral si ty nejlépe zpracované a odmaturoval jsem s vyznamenáním.

Lamalam

Těžko říci. Já jsem se na gymplu začala doma učit 2 týdny před maturitou. Do té doby jsem tomu nedala ani minutu denně.

Maki-H

Záleží na osobnosti. Já studuju na gymplu, doma se učím tak 15 minut denně a přesto vždy prospívám s vyznamenáním.