horke-kakao

Je dobrý nápad posilovat ruce u chůze?

Mám dotaz, možná hloupý. Vymyslela jsem, že pomalu jdu do kopce, snažím se v tempu a u toho posiluju střídavě obě ruce s činkama. Chodím i posiluju relativně pomalu, aby to bylo trochu cítit. Jenom si nejsem jistá, jestli to je dobrý nápad – jestli to má nějaká úskalí? Nebo je spojení zahřívání těla a posilování (přímo u toho) účinnější?

Odpovědi
koublex

ano

bluegrassák

Ahoj. Dotaz to vůbec není hloupý. Od toho dotazy jsou a jsou i odpovědi. Záleží na tom, co chceš docílit. Pokud jdeš a přitom hýbeš přirozeně rukama s činkami, tak tím se posilují (a rostou) zádové svaly, trapézy, šikmé břišní, prsní a déltové. Pokud taháš jednokilovky, tak ze svalů dostaneš i tuk a vodu. Doporučoval bych tímto způsobem pohyb max. 1 hodinu denně. Dýchání. Nádech první krok – výdech druhý. A pravidelně se střídat s rukama. Čau